Son Haberler
Anasayfa / Türkiye / Kart27 bakiye sorgulama

Kart27 bakiye sorgulama

Sistemin, Gaziantep’te şehir içi ulaşımda hizmet veren otobüslerde 2006 yılında uygulamaya başlandığını belirten Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, Elektronik Bileti 2010 yılı Ekim ayında kentte ulaşım hizmeti veren bütün otobüslerde yaygınlaştırmak için uygulamanın başladığını, Kart27 adını verdikleri sistemin Gaziantep halkı tarafından memnuniyetle karşılandığını belirttiler.

Açıklamada, ‘Tüm kentsel ulaşım uzmanları tarafından, teşvik edilen Elektronik Biletleme sisteminin; “Oldukça ucuz, veri toplama yönünden zengin, veri onaylama ve transfer etmede çok hızlı, birlikte işleyebilen, çalışabilen, tamamen güvenilir bir sistem olduğu” ifadesine yer verildi.

Kart27 Ulaşımda ve Geçerli Olduğu Yerlerde %20 Avantaj Sağlıyor

Elektronik Bilet Sistemine geçişin hızlı, ucuz ulaşım olanağı sunması yönüyle kentlerde yaşayan vatandaşların hayatını kolaylaştırdığını vurgulayan Belediye yetkilileri, ‘Sistem sadece ulaşımda değil hayvanat bahçesi, botanik bahçesi, raylı sistem, Turkcell gezegenevi ve bilim merkezi, belediye müzeleri gibi değişik yerlerde de uygulandığını, Kart27 sahibi vatandaşların tüm otobüslerin yanı sıra bu mekânlardan % 20 indirimli olarak faydalanabildiklerini’ vurguladılar.

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, “Gaziantep’teki tüm otobüslerin Akıllı Kart sistemine geçmesiyle birlikte ulaşımı kolaylaştıran ve indirim özelliği olan Kart27, Gaziantep halkının tercihi oldu. Otobüse binişlerde, sivil vatandaşlar 1,50 TL yerine Tam Kart27’leriyle 1,25 TL, öğrenci, öğretmen ve 60 yaş üstü vatandaşlar ise 1,25 TL yerine İndirimli Kart27’leriyle 1,00 TL’ye ulaşım hizmetlerinden yararlanmaktalar” diye belirttiler.

81 Satış Noktasından Dolum Yaptırmak ve Bilet Almak Mümkün

Açıklamada ayrıca, “Vatandaşlar Kart27’lerini şehrin muhtelif bölgelerinde 81 noktada hizmet veren Kart27 satış ve dolum noktalarından satın alabilecek, yine bu noktalarda Kart27’lerine kontör yüklemesi yapabilecekleri hatırlatılarak, İndirimli ve Serbest Kart27 kullanma hakkına sahip vatandaşlar ise Eski Adliye Binası içindeki Kart27 Başvuru ve Kişiselleştirme Merkezi’nden fotoğraf, nüfus cüzdanı ve ilgili belgeleriyle kişiselleştirilmiş Kart27 sahibi olabilecekler.
KART27

Hakkında UkaLa

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>