Son Haberler
Anasayfa / Genel / Kemal Kılıçdaroğlu Chp Adana Mitingi

Kemal Kılıçdaroğlu Chp Adana Mitingi

asdsd
Kılıçdaroğlu Adana‘da konuşuyor (CANLI)
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Adana‘da partisince düzenlenen mitingde konuşuyor.

‘ Sevgili Adanalı‘lar hepinizi saygıyla selamlıyorum. Bu coşkulu kutlama ve karşılama için teşekkür ediyorum.

Başbakan diyor ki; Bütün taşeron işçileri çalıştırıyorsun kaynağı nereden bulacaksın diyor, ömür boyu asgari ücrete mahkum ediyorlar, kıdem tazminatı hakkı olmasın diye biz emekten yana alınterinden yanayız. Yine söylüyorum kamuda taşeron işçiliğini bitireceğiz. Yoksullar var bizim ülkemizde yoksulluğu tarihe gömeceğiz dedim, aile sigortasını getireceğiz dedim, 1971 yılından bu yana yapamadığın çıkaramadığın yasayı halkın iktidarında biz çıkaracağız dedim bana soruyor kaynak nerede diye bu ülkede namusluysan, hortumculara göz açtırmıyorsan bu ülkenin kaynağı var yeri geliyor Türkiye dünyanın 20 ekonomisinden biri diyorsun yandaşa kaynak varda yurttaşa niye kaynak olmasın? Birşeyi unutmayın bütün Adana’lı kardeşlerimden isteğim var biz karanlıkta yola çıktık Türkiye’yi gezeceğim 81 ile gideceğim ve yurttaşlarıma şunu söyleyeceğim; Kaderinizi değiştirmek mi istiyorsunuz? Yolsuzluklara karşı mı çıkmak istiyorsunuz? O zaman yurt sevgisinde vatan sevgisinde birleşiyoruz demektir. Emeklilerin durumu iyimi? Emeklerin durumu iyimi? Umarım Ankara’dan Başbakan duymuştur duyabilir mi? Ama telefondan söylerseniz duyar bunlarda birde telefon dinleme hastalığı var biliyorsunuz. Size memur Kemal’in sözü, işçi Kemal’in sözü, Emekli Kemal’in sözü, sizin için çalışacağım, sizin içim mücadele edeceğim bu ülke de bir tek çocuk bile yatağa aç girmeyecek bunun sözünü veriyorum size.

Bu ülke de AK Parti ile CHP arasında ciddi fark var bu fark biz her vatandaşımızın ister emekli olsun ister çiftçi olsun, ister esnaf olsun, ister işçi ister işsiz olsun her sorununa vatandaşımızın talibiz diyoruz ki ey vatandaşım derdin varsa biz bunu çözmeye talibiz AK Parti bunlara talip değil bizim aramız da ki fark bu biz halkın derdine talibiz onlar kulaklarını tıkıyorlar. Tekel işçilerini biliyorsunuz buna izin verecekmisiniz? Bir yürek olacağız beraber olacağız güçlü olacağız bunları halkın iktidarında tarihe gömeceğiz. Beraber olmayı unutmayacağız beraber olmak güç demektir, beraber olmak zalimden yaptığı zulmün hesabını sormak demektir beraber olmak tüm vatandaşımıza, iş, aş için çalışmak demektir, beraber olmak haramilerin iktidarını haramilerin saltanatını devirmek demektir. Onun için beraber olacağız Türkiye’de yaş ortalaması 29 aramızda çok sayıda işsiz gençlerimiz var o gençlere şunu söylüyorum enerjinizi kullanın halkın iktidarı için tarlada, fabrikada, kahvede, sokakta beraber çalışalım güzel geleceğimizi beraber yad edelim tek bir umudum var oda sizlersiniz umut verin güç verin halkın iktidarını kuralım.

Başbakan diyor ki yüz 78 tane tesis açtık Mardin’de dedim Mardin’de heralde işsizlik bitecek listeyi istedim liste geldi, boyası yenilenen okul, çatışı yapılan lojman şimdi bu Başbakan’a ne dersiniz? Şimdi söylüyorum çık milletin önüne Ardahan’a da aynı şekilde gitmiş Vali vermiyor şimdi listeleri korkuyor gerçek ortaya çıkar diye araştırdık bir yere bir duvar yapılmış onuda söylüyor tesis açtık diye. Biz AK Parti’yiz o verin atanamayan öğretmen kalmayacak dediler öğretmenlere sözünü tuttu mu? Bende biliyorum sözünü tutmaz sözünü tutsa memleket bu halde mi olurdu? Buradan bütün atanamayan öğretmenlere sesleniyorum, Haziran’da sandığa gideceksiniz halkın iktidarına destek verin biz iktidar olalım sizin Kemal’iniz Başbakan olsun o zaman bakalım atanamayan öğretmen derdi varmı.

Eylem yapıyor halkım yürüyüş yapıyor, cam kırmıyor çerçeve kırmıyor, meydan da derdini anlatacak ama Başbakan rahatsız işçilerimizi, üniversite deki gençlerimizi dövüyorlar ve Başbakan utanmadan sıkılmadan onların elinde molotof vardı diyor hiç birinin elinde hiç birşey yok ama diyorum ya milleti kandırma da bunlar bir numara ne demişti Mahsuni; Yoksulun sırtından doyan doyana, bunu gören yürek nasıl dayana? Yiğit muhtaç olmuş kuru soğana bilmem söylesem mi söylemesem mi’ diyor. Bunlar yiğidi Adana yiğidini kuru soğana bile muhtaç ettiler bide kalkmışlar biz AK Partiyiz diyor sen o AK’ı başına çal. Ben adama AK demem için onun işsizlik derdini, yolsuzluk derdini, esnafın derdini, emeklinin derdini çözmesi lazım ki ben ona AK diyeyim. AK değil Adaletten Kaçanlar Partisi diyoruz biz onlara.. Halk en büyük güçtür onun için umudum sizsiniz diyorum halktan büyük güç yoktur onun için en büyük umudum sizsiniz diyorum sizden bir isteğim var. Bölünmeyin yurt sevgisi olan vatan sevgisi ile coşup çağlayan güzel halkım, işsizliği yenelim, açlığı, yoksulluğu yenelim herkesin güldüğü Türkiye’yi mübarek ellerinizle kuralım. Gelin bu güzel Türkiye’yi beraber kuralım diyorum’ Diyerek düzenlenen mitingde konuşmasını sonlandırdı ve CHP Adana il binasına hareket etti.

Hakkında UkaLa

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>