Son Haberler
Anasayfa / Türkiye / Kemal Kılıçdaroğlu Chp Mitingi Gaziantep İzle

Kemal Kılıçdaroğlu Chp Mitingi Gaziantep İzle

Türkiye’ye Sol Akp’ye yol göründü sloganıyla mitingler düzenleyen Kılıçdaroğlunun son mekanı Gaziantep oldu.

Kemal Kılıçdaroğlu Lys Sınavı nedeniyle Güneydoğu programını değiştirdi.

Kılıçdaroğlu ve Tekin, pazar günü Gaziantep’te Pazartesi ise Adıyaman’da olacak. Antep mitinginde 50 bin şapka dağıtılacak. Su da bedava.

ANKARA- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İstanbul İl Başkanlığı görevinden ayrılan ve MYK üyesi olması beklenen Gürsel Tekin, birlikte ilk mitinglerini Gaziantep’te yapacak. Bu hafta sonu gerçekleşecek miting için 50 bin adet CHP amblemli şapka yaptırıldı. Şapkalar Antep mitingine gelen vatandaşlara dağıtılacak.
Gürsel Tekin ile Kılıçdaroğlu ilk kez Gaziantep’te halkın karşısına beraber çıkacak. Genel Başkan Yardımcısı Hakkı Süha Okay ile bölge milletvekillerinin de katılacağı Gaziantep ve Adıyaman gezisinde Tekin ile aralarında soğuk rüzgarlar esen Genel Sekreter Önder Sav yer almayacak.
CHP lideri, hafta sonu yapılacak Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sırasında oluşacak gürültü kirliliği ve öğrencilerin etkileneceğini göz önüne alarak Güneydoğu programını değiştirdi. Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler, pazar günü Gaziantep’te pazartesi günü ise Adıyaman’da olacak. Tekin ile İstanbul’da buluşacak olan Kılıçdaroğlu, öğleden sonra uçakla Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan Gaziantep’e gdecek.

“HARIL HARIL ÇALIŞIYORUZ”
Gaziantep havaalanında partililer tarafından karşılanacak olan Kılıçdaroğlu, saat 16.00’da İstasyon Meydanı’nda halka seslenecek. CHP liderini karşılamak için Gaziantep’teki hazırlıklar da tüm hızıyla sürüyor. Bölge milletvekilleri hafta başından itibaren gittikleri kentte ilçe, köy ve kasabaları dolaşarak Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun katılacağı etkinlikler konusunda yöre halkına bilgi veriyor. Parti yöneticileri ‘‘Harıl harıl çalışıyoruz. Hedefimiz, 50 bin kişiyi alanda görmek. Gelen vatandaşlara su ikramımız olacak. 50 bin şapka da hazırladık” dediler.

STK İLE BULUŞACAK
Geceyi Gaziantep’te geçirecek olan Kılıçdaoğlu, akşam yemeğini örgüt yöneticileriyle yiyecek. Kalacağı Anatolia Otel’de pazartesi günü de kentteki yerel medya temsilcileri, iş dünyasının sektör dernek ve federasyonlarının yanı sıra baro yöneticilerinin de yer alacağı sivil toplum örgütü temsilcileriyle kahvaltıda buluşacak. CHP lideri, daha sonra kara yoluyla Adıyaman’a geçecek. Kılıçdaroğlu, yol üzerinde Yavuzeli ve Adıyaman’ın Araban, Gölbaşı ve Besni’de halkı selamlayacak. Daha sonra Şanlıurfa’dan Ankara’ya dönecek. (GAZETEPORT)

Hakkında UkaLa

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>