Son Haberler
Anasayfa / Genel / Recep Tayyip Erdoğan Çorum Mitingi

Recep Tayyip Erdoğan Çorum Mitingi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Gaziantep’den sonra Çorum’da referandum Mitingi veriyor.Referandum Mitinglerine hız veren başbakanın Çorum mitingideki sözlerini Metin olarak yayınlıyoruz.

Kızlarımız yavrularımız eğitim özgürlüğünü kulanmak isteyenlerin üniversiteye gidememesi reva mı? 411 oy Meclis’ten geçirdik. Kaos’a kalkan 411 el diye başlık attılar. Hangi gazeteler hangi zihniyet olduğunu biliyorsunuz. 411 el kalkıyor ve bunu kaosa kalkan el diye niteliyorsun. Hani demokrasi, hani özgürlüklere saygı. CHP 411’i Anayasa mahkemesine götürdü. Şu anda Anamuhalefetin başında olan CHP lideri sizin de imzanız var mı. Doğmamış mıydınız. Şimdi çıkıp başvrtüsü sorununu ben hallederim diyor. Siz bu milleti enayi mi sanıyorsunuz.
Anayasa değişikliği ile HSYK’nın yapısını siz değiştireceksiniz. Çorum’un hakimi savcısı oy kullanacak. Onların oyları ile HSYK’ya üye seçilecek. Şimdi bunlar iktidar kendi arka bahçesini oluşturuyor diyor. Ne alakası var. Bunlar partimizin üyesi mi? Biz CHP zihniyeti olmadık. CHP’nin Moğultay ve Oktay’ı CHP’yi atamayacaktık da MHP’nin faşistlerini mi atayacaktık dediler. Gel kadere bak ki el ele kol kola gidiyorlar.
allowScriptAccess="sameDomain" allowFullScreen="true" type="application/x-shockwave-flash" pluginspage="http://www.adobe.com/go/getflashplayer" />
Miting notu: Başbakan Erdoğan konuşması sırasında miting alanına asılan afişlere işaret etti. afişlerde Kılıçdaroğlu aleyhine ilginç pankartlar asılıydı..
recep
İstanbul’da belediye başkanı iken üniversite öğrencilerine burs verelim dedik. 2 yıl önce CHP Anayasa Mahkemesine götürdü. Belediyeler öğrencilere burs veremez kararı çıktı. Belediyeler şimdi burs veremiyor. Cebinde neler var neler. Onun dağıttıklarına Türkiye bütçesi yetmez. Sürekli SSK’yı zarar ettiren bir bürokrat. Bunları 2011’de konuşalım.

Kimse soyundan kökeninden dolayı dışlanamaz, kimilğini sağlayanlardan kimseye yarar gelmez. Samimiyetle çağrıda bulunuyorum. Gel 12 Eylül’de evet de. Kendini daha özgür ifade etmek için bu değişikilğe evet de. Fişlemeye son vermek için insanları soylarından atalarından memleketlerinden dolayı ayrımcı tutanlara dur demek için gel sen de evet de. Bu alevidir, sünnidir, başörtülüdür diyenlere son vermek için evet de.
CHP genel başkanı soy ağacından bahsediyor. Köklerinin Akşehir’de olduğunun altını çiziyor. Buna neden ihityaç duyduğunu anlamış değiliz. Neden göğsünü gere gere ben Dersim’liyim diyemiyor. Neden çekiniyorsun bundan. Burada bir incelik var. Dersim katliamının altında ne yazıyor. 10 binlerce insan orada katledildi. Kim katletti. CHP zihniyeti katletti. Sayın Genel Başkan Ben o zaman doğmamıştım diyor. Biz sana bu işin faili sensin demiyoruz ki. Biz içinde olduğun zihniyetin bu ülkede ne yaptığını anlatıyoruz. Niye ürküyorsun. Lafa gelince Türkiye Cumhuriyeti biz kurduk diyorsunuz, fatura gelince kabul etmiyorsunuz. İyisine sahip çıkıp kötüsüne hayır diyeceksiniz. Ortada kuyu var yandan geç. Millet artık bunları yutmuyor. Kuyuları kapatıyoruz. Bizim inancımıza göre soy sop üstünlük gerekçesi değildir. Biz yaradanı yaradandan ötürü severiz.
Toplu iş sözleşmesi diye bir madde var. Eskiden bilirkişiye gidiyordu. Sonra Bakanlar Kurulu’na geliyordu. Şimdi bize değil yeni oluşturulan bilirkişiye gidecek. Buna evet mi? Ama işçiden yanayız diyenler toplu iş sözleşmesi isteyenler KESK Kamu Sen, bu işi halk oylamasından sonra yapalım. Evet çıkacağını da kabul ediyorlar. Peki siz ne diyorsunuz. Biz hayır diyoruz diyorlar. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu… Dürüst ol. ideooljik davranma olmaz. Doğrunun yanında olacaksın. İki kere iki dört. Hiçbir zaman 5 olmadı, üç de oldu. Bu yolda olanlara haddini bildirmek milletimin görevi. Varsın onlar kaçak güreşsin. Bu millet 12 Eylül’de gür bir sesle yanıt verecek.

AK PARTİ DEĞİL MİLLET PROJESİ

CHP’lilere sesleniyorum. Bu oylama genel seçim oylaması değil. İktidarın mihalefetin oylamasını yapmayacağız. Partilerin amblemi yok. Ya evet ya hayıra mührü basacaksınız. Buraya gelip 26 maddeyi değil başka şeyler konuşuyorlar genel seçim kampanyası yürütüyorlar. Sorun ne var bu 26 maddede. Bahsetmiyorlar. Çünkü dertleri başka. Varsın onlar statükoyu devam ettirsinler.

MHP’ye gönül verenlere de sesleniyorum. MHP’yi CHP’nin arkasına vagon yaptılar onun arkasından gidiyor. MHP CHP ile yan yana gelebilir mi. BDP ile yan yana gelebilirler mi? Hepsi bir araya gelmiş AK Parti projesi diyor. Bu proje darbe anayasasına karşı milletin projesidir milletin. Ruh üçüzü oldular.
CHP ERGENEKON’UN AVUKATI

Bu ülkede 30 yıldır CHP MHP 12 Eylül edebiyatı yapar. 12 Eylül mağdurlarını istismar eder. Ama 12 Eylül ile hesaplaşmaya gelince orada yan çiziyorlar. Çetelerle kirli senaryolarla mücadeleye gelince yan çiziyorlar. Çorum’un güzel bir sözü var. Deniz suyu gibi ne içiliyor ne de geçiliyor. CHP milletvekilleri Silivri’ye gidiyor. Danıştay saldırganları ile oturuyor. Ergenekonun avukatıyım diyor genel başkanları da selam gönderiyor. 27 Nisan bildirisini diline dolayan CHP lideri CHP Ergenekon’un avukatı değilim diyemedi. Gittiği illerde sanıklara selam olsun diyor. Yargıya destek yerine süreci sulandırmak için ellerinden geleni yapıyorlar.
EVET DEMEK 12 EYLÜL YAŞANMASIN DEMEKTİR

Çorum yiğidin harman olduğu yerdir.
Bakınız Evet demek bir daha bu ülkede 12 Eylüller yaşanmasın demektir. 27 Mayıslar yaşanmasın demektir. Darbeci anlayışlara dur demektir. İleri demokrasi mücadelemizde yanımızda mısınız. Karanlık olaylarla mücadelede yanımızda mısınız? İleri demokrasilere ulaşmak için gece gündüz çalışmada yanımızda mısınız. Üstünlerin hukukundan üstünlerin hukukuna geçmeye evet mi? Özgürlüklere evet mi?

CHP zihniyeti vatandaşıma, “Göbeğini kaşıyanlar, “Bidon kapalı” diyor. 12 eylülde göreceksin.
KARANLIK DÖNEM KAPANDI

Bazı senaryolar bugün de yapılıyor ama uygulanmadan deşifre ediliyor. O karanlık dönemin kapıları inşallah açılmamak üzere kapandı. Şimdi karanlık yok aydınlık var. Çetelere avukatlık yapan bir ikitdar yok. Çetelerden hesap soran bir iktidar var. Milletin avukatı olan bir iktidar var şimdi.

ÇORUM-İNEGÖL AYNI
Biz konuşulmayan ülkemde konuşulsun istiyoruz. 1980 yılında Mayıs ayında Çorum’da kanlı olaylar yaşandı. Bir çok vatandaşımız öldü yaralandı. 1980’de burada yaşananlar asla asla sağcı solcu çatışması değildi. 1980 yılında yaşananlar alevi sünni çatışması da değildi. Bu olayların sonrasında ortaya çıkan gerçekler burada açık açık bir provokasyon kışkırtma yaşandığı gösterdi. Karanlık bir takım odaklar alçakça hedefleri için kullanmak istedi. AYnı şeyi Kahraman maraş Sivas’ta İstanbul Gazi mahallesinde yaptılar. Danıştay’da yapılan saldırı da aynı. Bu kirli senaryoların kışkırtma denemelir. Bugün tek tek açığa çıkan örgtülenmeler sokakları kan gölüne çevirerek yön vermek rota çizmek istediler. Bugün de benzer çabalar içindeler. Bazı iller ilçelerde kirli senaryoları uygulamak isityorlar 1980 Çorum’da olduğu gibi. İnegöl Dörtyol gibi. Kimlerin arabasının kullanıldığı ortaya çıktı.
BAŞLARI ÖNDE EĞİK GEZİYORLAR

Danıştay’a eli kolu katiller girdi, toplantı salonunu basıp kurşun yağdırdılar. Olaydan sonra bazı medya grupları bazı siyasiler AK Parti iktidarını suçladı. Cenaze törenlerinde kitleler bize karşı kışkırtıldı. Geçmişte de benzer olaylar olmuş ancak çözülememişti. Ama biz olayın üzerine gittik. Şimdi görüyorsunuz hükümetin sorumlu tutanlar şimdi başları önde eğik dolaşıyorlar. Kimlerin kimlerle iş tuttuğu kimlerin bu ülkenin istikrarına güvenliğine kast ettiği, kimlerin kader birliği yaptığı ortaya çıktı mı? Biz adalet yerini bulsun istiyoruz. Tarihle yüzleşmek istiyoruz. Biz tarihteki karanlık noktaların aydınlanmasını istiyoruz. Hak yerini bulsun istiyoruz.
Ekonomik istikrarla demokratikleşmenin bir arada gelişebileceğini gsöterdik. Bir yandan sessiz devrim gerçekleştiriken reformları hayata geçirirken diğre yandün ülkeyi güçlendirecek yatırımlar yaptık. Bunları yaparken demokrasiden sivil siyasetten hazzetmeyen bir kısım karanlık odakların harekete geçtiğini gördük. Bu ülkede kirli bir takım örgütlenmeler var çeteler var. Adı konulmamış şiddet yapılanmaları var. Devletin koridorlarına kadar sirayet ettiğini gördük. Sizlerin desteği ile çetelere mafyaya karşı hukuk dışı örgtülenmelere karşı amansız bir mücadele başlattık. Tehditlere prim vermedik, kışkırtmalara eyvallah demedik. Ülkenin selameti için kirli örgtülenmelere karşı dik durduk. Cesur şekilde mücadele ettik, edeceğiz.

ÇORUM’LA GURUR DUYDUK

Çorum Hititlere dayanan şehirdir, Selçuklu, Osmanlı şehridir. İstiklal savaşında en çok şehit veren illerimizdendir. 1510 istiklal madalyasına sahip şehrimizdir. Çorum’un yiğitliği mertliği ile hep gurur duyduk.

EVETLER SANDIKTA PATLAYACAK

Ramazan-ı şerif Çorum için islam alemi insanlık için kardeşliğe vesile olsun. Ağustos sıcağına rağmen bizi bağrınıza bastığınız için tşk ediyorum. Şu katılım coşku heyecan 12 Eylül’ün sandıkları evetle nasıl patlatacağını gösteriyor.
Başbakan Erdoğan kürsüde…
BAY KEMAL’E ÇORUM’DAN HAYIR YOK

Başbakan Erdoğan’ın son mitinglerinde “Bay Kemal” ifadesi miting alanlarında afişe dönüştü. Çorum meydanına asılan pankartlardan biri de “Bay Kemal Çorum’dan sana ‘Hayır’ yok” oldu.

ÇORUM’UN BAŞBAKAN’DAN TALEBİ

Çorum Sivil Toplum Örgütleri referandumda evet oyu vereceklerini dev bir pankartla gösterdi. Çorum’un en büyük oteline asılan pankartta “Demokrasiye, kalkınmaya, adalete ve özgürlüğe evet”in yanı sıra “Demiryoluna da evet” yazıyordu.
ÜLKÜCÜLERDEN MESAJ VAR

Alanda ayrıca “Mustafa Pehlivanoğlu’na, Hüseyin Kurumahmutoğlu’na sahip çıkana biz de sahip çıkarız Referanduma evet diyen ülkücüler” pankartı dikkat çekti.

KILIÇDAROĞLU’NA FAKİRLİK GÖNDERMESİ!

Alanda Elmadağ’da CHP’nin sert tepkisini çeken Havuzlu Villa pankartının bir benzeri yer aldı. Kılıçdaroğlu’nun altı ok üzerinde resminin bulunduğu pankartta sırasıyla üzerindeki kıyafetlerin fiyatları yazıldı. Pankartta, 1235 TL takım, 450 TL etro gömlek, 460 TL etro kemer, 460 TL etro pantolon, 7 ev ve bir havuzlu villa fakirlik edebiyatı paha biçilmez “Palavra card” yazdı.
GÜL SUYU İLE SERİNLİK

Çorum Abide Meydanında yapılan miting için alan Türk bayrakları ve Evet flamaları ile donatıldı. Vatandaşlar evet yazılı şapkalarla sıcağın altında Başbakan Erdoğan’ı bekliyor. Alan gül suyu ile serinletiliyor.

Başbakan Erdoğan Anayasa Değişikliği referandumu öncesi 20. mitingini Çorum’da yapıyor..

Hakkında UkaLa

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>