Son Haberler
Anasayfa / Genel / Recep Tayyip Erdoğan Eskişehir Mitingi Konuşması İzle

Recep Tayyip Erdoğan Eskişehir Mitingi Konuşması İzle

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Eskişehirde Muhalefete yüklendi. Başbabakan Tayyip Erdoğanın son durağı Eskişehirdi. Eskişehir’de halka seslenen Başbakan Kılıçdaroğluna Yüklendi.

1938 yılındaki ‘Dersim Olayları’nı hatırlatan Erdoğan, ‘CHP mensuplarına şunu söyleyin Dersim’i, Tunceli’yi uçaklar bombalarken bu ülkenin başında kim vardı. CHP’ye bunu sorun.’ diye konuştu.

İşte Erdoğan’ın Eskişehir’deki konuşmasının satır başları:
Bildiklerinizi, bilmeyenlere anlatacaksınız.

Hayır derken ne dedikleri belli değil. Anayasa Paketi’ni konuşmuyorlar. CHP lideri Malatya’ya gidiyor bu pakette kayısıyla ilgili bir şey var mı diyor. Gerçi buradan geldi geçti ama Tatar Böreğiyle ilgili bir şey demedi.

DERSİM’İ UÇAKLAR BOMBALARKEN
CHP mensuplarına şunu söyleyin Dersim’i, Tunceli’yi uçaklar bombalarken bu ülkenin başında kim vardı. CHP’ye bunu sorun.

Basın yoluyla işlenen yayınlar toplatılabilir. Bunun altında Başbakan İsmet İnönü’nün imzası vardı.

Darbeler hep CHP’nin iktidar olmasının önlenmesi için yapıldı diyorlar. Peki 27 Mayıs’ta kimler nöbetçi hükümet görevini yapıyorlardı.

Çetecilere sahip çıkanlar bunlar değil miydi?

KARİKATÜR MUHALEFETİ BENZETMESİ
Karikatür dergilerinden medet uman muhalefet karikatür muhalefettir. Slogan bulmuşlar; Hayır’da hayır vardır. Şerden Hayır çıkar mı? Şimdi kalkmışlar darbe anayasasını korumak için slogan kullanıyorlar.

NASRETTİN HOCA GÖNDERMESİ
Aslında referandumda evet diyecekler ama itiraf edemiyorlar. Nasrettin Hoca’nın Sivrihisar’a uğradığı varmış. Bir okka ciğer almış hanıma vermiş. Hanım ciğeri komşularla yemiş. Hoca uyanık. Kediyi tartmış. Demiş ki Hanım, kedi buysa ciğer nerede.. Ciğer buradaysa kedi nerede.. Şimdi yolsuzluk varsa hızlı tren nerede? Yolsuzluk varsa yüzlerce konut nerede?

IMF’e borçları kim ödedi? Biz ödedik. Siz borçlandınız biz ödedik. Şu anda Merkez Bankası’nın kasasında 75 milyar dolar var. Yahu yolsuzluk varsa bu 75 milyar dolar nereden çıktı? İşte 12 Eylül’de evet oyunuzla bunları sandığa gömün.

Bu muhalefetin hepsi aynı. Al birini vur ötekisini..
Geldiğimizde enflasyon yüzde 30’du, şimdi yüzde 7.6…

Eskişehir bir sanayi şehri. Savunma sanayimizin kalbi. Bizim savunma sanayimiz TSK’nın ihtiyaçlarının sadece yüzde 25’ini karşılıyordu. Bu oran 2009 yılında yüzde 46’ya çıktı, yıl sonundan da ihtiyaçlarımızın yüzde 50’sini Türkiye’den karşılayacağız.

Türkiye ilk defa kendi milli piyade tüfeğini kullanmaya başladı. Kendi tanklarımızı üretmeye başladık. ANKA isimli insansız uçağımızın prototipinin üretimine başladık.

ATAK adında ilk milli helikopterimizin üretimine başladık. Bunların ilk test uçuşunu bu yıl yapıyoruz.

12 Eylül’de partilere değil geleceğinize oy vereceksiniz. 12 Eylül’de kapıyı açıyoruz, kapı açıldıktan sonra yeni anayasayı hayata geçireceğiz.

Adalet sisteminin işleyişinde ciddi sıkıntılar yaşanıyor. Bu düzenlemeyle adaletteki kamplaşmayı ortadan kaldıracağız.

bu ülkede nice hakimler haklarındaki ihraç kararlarına itiraz edemediler. Bu değişiklikle bu haksızlığı gideriyoruz, askerlerimiz ve savcılarımızla ilgili itiraz hakkını getiriyoruz. Buna evet mi?

Eskişehir-İstanbul hızlı tren çalışması devam ediyor. İnşallah 2013 yılında bu projeyi de tamamlayacağız.

8 bin 225 konutu TOKİ eliyle başlattık. Bunlar sahiplerine 10-15-20 yıl vadeyle teslim edildi.

Her evet demokrasiye, özgürlüğe, hukuka davettir. Sevdamız millet kararımız evet.. Sevdamız millet oyumuz evet.

Hakkında UkaLa

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>