Son Haberler
Anasayfa / Genel / Recep Tayyip Erdoğan Pakistan’daki Konuşması

Recep Tayyip Erdoğan Pakistan’daki Konuşması

Başkent İslamabad’dan Multan şehrine geçen Erdoğan Muzaffergah afet bölgesinde Kızılay’ın yaptırdığı Mevlana evlerinin teslim törenine katıldı. Ancak, Multan Havalimanından Muzaffergah afet bölgesine helikopterle geçmeye hazırlanan heyet üyelerinin büyük bir kısmı havalimanında kaldı.

Başbakan Erdoğan ve Pakistan Başbakanı Yusuf Rıza Gilani helikopterle bölgeye hareket ederken, Büyükelçilik parasını verdiği halde, Pakistan makamları yeteri kadar helikopter tahsis etmemesi yüzünden, başta Kızılay Genel başkanı Tekin Küçükali ve Başbakana refakat etmesi beklenen İslamabad Büyükelçisi Babür Hızlan ve heyette yer alan gazetecilerin tamamı törene katılamadı. Havalimanında gazetecilere açıklama yapanTekin Küçükali, ” bensiz tören olur mu. Olur herhalde” şeklinde konuştu.

Başbakan Erdoğan ve Pakistan Başbakanı Yusuf Rıza Gilani helikopterle bölgeye hareket ederken, Büyükelçilik parasını verdiği halde, Pakistan makamları yeteri kadar helikopter tahsis etmemesi yüzünden, başta Kızılay Genel başkanı Tekin Küçükali ve Başbakana refakat etmesi beklenen İslamabad Büyükelçisi Babür Hızlan ve heyette yer alan gazetecilerin tamamı törene katılamadı. Havalimanında gazetecilere açıklama yapanTekin Küçükali, ” bensiz tören olur mu. Olur herhalde” şeklinde konuştu

Kızılay tarafından bölgede toplam 1600 afet evi yapıldı. Bu evlerin 3400 adeti Hurriyet Gazetesinin düzenlediği kampanyayla hayata geçirildi. Mevlana Evleri adı verilen afet konutlarının teslim töreni bugün yapıldı. Ancak törene, Başbakan Erdoğan’ın heyetinde yer aldığı halde Kızılay Genelbaşkanı Küçükali katılamadı.

Hakkında UkaLa

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>