Son Haberler
Anasayfa / Genel / Recep Tayyip Erdoğan Tekirdağ Mitingi

Recep Tayyip Erdoğan Tekirdağ Mitingi

HANİ CEHALETE SAVAŞ AÇMIŞTIK

Biz Böşürtüsüyle ilgili MHP ile işbirliği yaptık 411 oyla parlamentodan geçti. Bunu CHP Anayasa Mahkemesine götürdü. Bir gazete kaosa kalkan 411 el diye başlık attı. Allah aşkına eğitim inanç özgürlüğü bu mu? Bırakın çocuklarımız nasıl okursa okusun, yeterki okusun. Hani cehalete karşı savaş açmıştık. Yeterki okusunlar. Bu zulüm değil de nedir? soruyorum size. Şimdi MHP CHP’nin peşine vagon olmuş ve hayır diyor. Nerede senin özgürlükten yana olman.
STATÜKO MU GELECEK Mİ?

Bizim sevdamız koltuk makam sevdası değil. Sandıklardan çıkacka her evet oyu Recep Tayyip Erdoğan’a AK Parti’ye değil bizzat size kendi geleceğinize çocuklarınıza hizmet eder. Burada partileri oylamayacak, güven oylaması yapmayacaksınız. Bakın CHP-MHP bu işi güvenoylaması, genel seçim yapmaya çalışıyor. Anayasa paketinin içini anlatıyorlar mı? Ama ben size bunu anlatıyorum. Neye hayır dediğimizi bilelim diye anlatıyorum. Statüko ile geleceğiniz arasında bu dönem içinde bir ayrım edğişim olacağını şu anda bunun adımını attığımızı görüyorum. Burada statüko ile geleceğiniz arasında bir tercih yapacaksınız.
TÜRK MİLLETİNİN BAŞBAKANIYIM

CHP Sİlivri’nin avukatı. Bingöl bunu yutar mı? Geldi hesabını sordu. Ya olduğu gibi görün ya da göründüğün gibi ol. 8 yıllık iktidarımızda iki yüzlü siyaseti asla yapmadık elimizin tersi ile ittik. Van’da ne konuştuysak Tekirdağ’da onu konuştuk. 81 ilin 81’inde AK Parti var. Birisi filance etnik grubun birisi biz denizlerin sahillerin partisiyiz. Biz 81 ilde varız. Biri ben Kürtlerin partisiyim diyor. Ben onlara yanlış yapıyorsun diyorum. Dayatma ile siyaset olmaz. AK Parti Kürt kökenli vatandaşlarımın da partisi. 60’ı aşkın Kürt kökenli milletvekilim var. Türkiye’nin her tarafında olan tek siyasi parti biziz. Bİri çıkıyor biz Türklerin partisiyiz. Biz 73 milyon vatandaşın partisiyiz. Türküm diyemeyen Başbakan diye pankart asıyor. Bunu yapan MHP. İnsan utanır sıkılır. Bizi millet biliyor. Çok iyi biliyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanı size izah etmeye Sayın Bahçeli ihtiyacım yok. Milletim biliyor. Ben Türk milletinin Başbakanıyım. Ben de milletimin hizmetkarı olarak bu yolculuğa devam ediyorum.
CHP’Yİ 13 EYLÜL ÇAĞRISI

Siyasette tutarlı olacaksınız. Acem kılıcı gibi iki tarafı keser. Batman’a gidiyor genel af diyor. Ankara’ya geliyor çark ediyor. Tunceli’de genel af satıyor Kayseri’de çark ediyor. İstanbul’da başörtüsü çarşafı sürüyor ortaya, sonra çarşaflı kardeşimizi otobüsten atıyor. Şimdi başörtüsünü ben çözerim diyor. Nasıl halledeceksiniz. Tasarımcıya gönderdik. Olgunlaşma Enstitüsünde çalışma yapılıyor. Bone türü mü olsun. Alttan mı bağlansın. Bu nasıl özgürlük. Bunu diğer kızlar içinde streç pantolon mu olsun askılı mı olsun… bunun da siparişini verdin mi? dürstsen samimi isen 13 Eylül’den daha erkeni yok. Biz hazırız hemen birlikte kararı verelim oturalım. Dürüst ol dürüst. Söz bir kez ağızdan çıkar. Ondan sonra patinaj yapmaya başlamaz.
ÇETELERE AVUKATLIK BOŞUNA DEĞİL

Burada AK Parti’yi değil çocukların geleceğini oylayacaksınız. Özürlü vatandaşların geleceğini teminat altına alıp çetelere avukatlık yapanların karşısında duracaksınız. Bunların neden avukatlık yaptıkları ortaya çıkıyor. Boşuna değil çetelere avukatlığı. Darbe senaryolarına çanak tutmaları boşuna değil. Milletten yüz bulamayanlar çetelerden hukuksuzluktan şantaj tehdit iftiradan medet umuyorlar. Milletin emanetine sahip çıkan bir AK Parti var. Yetimin hakkını koruyan kuruşun hesabını soran bir AK Parti var.
HAZİNEYE GÖZ DİKTİLER

Bunlar yapmayı üretmeyi bilmez. Menderes tam takır hazineyi doldurdu, darbeyle merhumu idam ettirip sonra da hazineyi bitirdiler. Özal da çağ atlattı. Sonra gelip yağmaladılar. Ekonomi tarihin en iyi dönemini yaşıyor. Şimdi napsak Ak Parti’yi indirsek şu dolu hazineyi boşaltsak diye düşünüyorlar.
ORDU’YA GİDİP FINDIK YİYİP GELİYOR

Başbakan Erdoğan Tekirdağ’da halka hitap ediyor.
Orduya gidip sadece fındık yiyip dönersen arkandaki sahil yolunu göremezsin. Malatya’ya gidip sadece kayısı yiyip dönersen ilave ettiğimiz bölünmüş yolu havaalanını göremezsin. Tekirdağ’a gelip köfte yersen asyaportu da tren hattını da bölünmüş yolları, toplu konutları göremezsin. Bunlar siyasi tariplerinde ilk kez dışarı çıktılar. O da bizim teşviklerimizle. Trakya’yı daha yeni görüyorlar.

Hakkında UkaLa

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>