Son Haberler
Anasayfa / Genel / Recep Tayyip Erdoğan Van Mitingi İzle

Recep Tayyip Erdoğan Van Mitingi İzle

reco

Başbakan Erdoğan’ın Van konuşması
Referandum mitingleri kapsamında Van’da açıklamalarda bulunan Başbakan Erdoğan, ‘Batı’ya ne yapıyorsak Doğuya da onu yapıyoruz’ dedi.

Van’da düzenlediği referandum mitinginde BDP’ye sert sözlerle yüklenen Başbakan Erdoğan, BDP’nin Kürt vatandaşları temsil etmediğini belirterek, ‘BDP parti kapatma düzenlemesine neden karşı çıktı? Partin 4 defa kapatıldı. 5’inci defa partinin kapatılmasına zemin mi hazırlıyorsun?’ diye konuştu.

İşte Erdoğan’ın açıklamalarının satır başları:
Doğu ve Güneydoğu’ya 24 katrilyon yatırım yaptık. Orada Türk varmış Kürt varmış beni ilgilendirmiyor. Devleti öncelemedik insanı önceledik.

Biraz açık konuşacam, ben açık konuşmayı severim. Efendim Kürtlerin temsilcisi biziz diyorlar. Sana kim böyle bir yetki verdi? Bu bir ayrımcılıktır. Bugün Kürt vatandaşlarımın en yoğunlaştığı parti Ak Parti’dir. Kabinemde de var, parti genel idare kurulumda da var.

G.Doğu, D.Anadolu tarihinde görmediği yatırımı aldı. Siz sadece ayrımcılık yaptınız. Terör estirilerek benim halkımın hakkı savunulmaz. Biz birlik içerisinde hizmet ediyoruz. Ben sizi Allah için seviyorum. Ayrım yok kim ne derse desin. Hepsine hizmet bizim asli görevimizdir.

DOĞU’YA 500 TRİLYON AYIRIYORUZ
Kimse kalkıp da siz bu bölgeyi ihmal ettiniz diyemez. Kardeşliğimiz pekiştikçe bunu çok daha rahat görme imkanımız olur. Öğretmen sayılarını arttırdık. Bu yıl 500 trilyon ayırıyoruz yollar için.

Kardeşlik olduğu zaman analar ağlamaz, ocaklar sönmez. 7,5 yıldır demokratik hakların geliştirilmesi için yoğun çaba sarf ettik. Hapishanedeki genç cezaevinde anasıyla Kürtçe konuşamıyordu, bunu biz aştık. Üniversitelerde farklı dil ve lehçelerde eğitimin önünü açtık.

OLAĞANÜSTÜ HALİ BİZ KALDIRDIK
Bize olağan üstü hali kaldırın diyorlardı. Bunu kim kaldırdı biz kaldırdık. Bugüne kadar siz neredeydiniz? Bugüne kadar gelen iktidarlara neden yaptıramadınız. Bu gönül işi gönül…

BDP KÜRT VATANDAŞLARIMI ARTIK İSTİSMAR EDEMEYECEK
30 yıldır bu ülkede pırıl pırıl gençlerimiz aldatılarak gençlerimiz dağlara çıkıyor. 30 yıldır kim kazandı? Bu ülke kazanmadı. Tersine 450 milyar TL kaynağımızı kaybettik. Bu ülke 40 binden fazla insanını zamansız toprağa verdi. Doğu-Batı, Kuzey-Güney kazanmadı. Silah tüccarları bu durumdan rant sağladı. Ülkemizi karanlığa mahkum etmek isteyenler bu süreçten kazanç sağladı. Bu kirli çarka çomak sokmak istedik. Bu kirli düzen son bulsun gençler ölmesin, analar ağlamasın dedik. Terör örgütü buna karşı çıkıyor çünkü istismar zeminini kaybediyor. BDP benim Kürt kökenli vatandaşlarımı artık istismar edemeyeceği için MHP şehit cenazelerini istismar edemeyeceği için ters düşüyor. CHP hazırladığı rapora ters düşüyor.

Kim hangi engeli çıkarırsa çıkarsın, biz yılmadan bu mücadelemizi sürdüreceğiz. Kardeşliğimizi yüceltmeye inanıyoruz.

12 Eylül’de gençlere neler yaptılar. O gençlere kan kusturdular. Biz bugün 12 Eylül zihniyetiyle yüzleşiyoruz.

Van’ın gençleri sokaklarda ve dağlarda değil üniversitede huzur içerisinde yaşasın istiyoruz.

MHP kiminle saf tuttu biliyorsunuz değil mi? bunlar bu değişimin karşısında durdular. Statikodan besleniyorlar. Yıllarca statikoyu eleştiren BDP niçin değişime karşı çıkıyor, niçin demokratikleşmeye destek vermiyor?

PARTİNİN KAPATILMASINA ZEMİN Mİ HAZIRLIYORSUN
BDP parti kapatma düzenlemesine neden karşı çıktı? Partin 4 defa kapatıldı. 5’inci defa partinin kapatılmasına zemin mi hazırlıyorsun?

Benim Van milletvekilime sokakları dar ediyorlar. Referandum çalışması yapmasına karşı çıkıyorlar.

İstanbul’da Silivri’de önemli davalar var. Onların iddianamelerini biliyorsunuz değil mi? Kandil’den yalanlar atılıyor MHP ve CHP bu yalanlara sarılıyor. Biz bu millete artık terör örgütü rota çizmesin istiyoruz. Karanlık örgütlerle mücadelesinde yanımızda mısınız? Van, kardeşliğe evet diyor mu, aydınlık Türkiye’ye evet diyor mu? Özgürlüklere evet mi?

Vereceğiniz her evet oyu sizin lehinize, çocuklarınızın lehine. Buradan çıktıktan sonra kapı kapı dolaşarak, bildiklerinizi bilmeyenlere anlatacaksınız. Kimse neyin ne olduğunun farkında değil.

Fişlemeye son veriyoruz. Artık eşi başörtülüymüş, evine şunlar gelmiş gitmiş dönemine son veriyoruz.

CHP diyor ki AK Parti yüce divana gitmemek için bu düzenlemeyi yapıyor. Ayıptır ayıp… Bunların zaten görüşmeler sürerken verdikleri önergeler tam komediydi komedi.

Sayın Kılıçdaroğlu çıkmış Başörtüsü meselesini ben hallederim diyor. Bunun başörtüsü diye bir derdi var mı? 411 oyla başörtüsünü düzenleyelim dedik MHP’yle birlikte. O zaman malum medyadan bir gazete de ‘411 el kaosa kalktı’ manşetini attı. Senin neren özgürlükçü be!

Yeni düzenlemeyle siviller artık askeri mahkemelerde yargılanamayacaklar.

207 yılında Van’a doğalgazı getirdik mi? Basıyorsun kombiye sıcak su öyle mi? Tarımda Vanlı çifçimizin de yanında olduk.

Artık yeni bir sayfa açıyoruz… 12 eylül inşallah Türkiye için bir milat olacaktır. Gelin hep birlikte demokraside bembeyaz yeni bir sayfa açalım. Sevgili kardeşlerim baskılar bizi yıldırmamalı. Barış ve kardeşlik mücadelesi kolay değil. Söz de sizde karar da sizde…

Hakkında UkaLa

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>