Son Haberler
Anasayfa / Seslichat / Sesli Chat Panelleri

Sesli Chat Panelleri

Seslichat Paneli Nedir?
Speakychat,Segital,Voice4,Talkyroom Vb gibi oda sistemlerine uyarlanan php veya asp alt yapısıyla kodlanmış yönetim panelinden site sahibinin isteğine göre ayarlana bilinen sistemlerdir.

Seslichat Panelini Nerden Bulabilirim?
Genelde anlaşılan Seslipanelci firmaları bu imkanı sağlamakta ama ben panel‘ciyle çalışmak istemiyorum kendi panelimi ben kurup ben editliyecem diyorsanız warez sitelerinde sesli sohbet panellerinin bir çoğu yayınlanmış durumda ama warez’den indirdiğiniz Panelleri kesinlikle kullanmanızı tavsiye etmem.Çünkü çoğunun sistem açıkları bulunmakta bu yüzden siteniz hack’lene bilir ve bilgileriniz çalınıp dağıtıla bilme ihtimali yüksektir.

Bunun çözümü ya sağlam bir panel firmasıyla çalışmak yada iyi bir webmaster’e baştan panel yazdırmak baştan panel yazdırması biraz masraflı olabilir sohbet siteniz için büyük düşünüyorsanız masraftan kaçınmamalısınız.

Piyasa’da bazı kendini bilmez panelciler piyasayı karıştırmak için elinden geleni yapmak’ta malesef panellerini dağıtmak ucuz oda vermek gibi.

Son zamanlarda yeni çıkan oda sistemleri ise panel savaşlarının bitişini ve oda savaşlarının başlangıcını işaret ediyor :)

Panelcinin Sağlam olup Olmadığını Nasıl Anlarsınız?
Cevap: Çalışmak istediğiniz Refanslarını araştırınız hatta gidip refaranslarıyla konuşup bilgi alın.
İletişim bilgilerine dikkat edin iletişim bilgileri tam olarak verilmesi önemli bir konudur.
Kaç yıldır bu işi yaptığını araştırın önüne gelen bu işi yapmaya çalışıyor çünkü dandik bir sayfa ve grafikle iş yapmaya çalışan kendini usta sanan acemi dolmuş ortalık :D

Seslichat Anasayfaları Nasıl olmalı?
Şuan’da hemen hemen her seslichat sitesi WordPress tabanlı blog kullanmak’ta temalara yapılan değişiklikler’le tema seslichat sitelerine uyarlanıyor.

Peki WordPress Ne kadar faydalı?
Wordpress kullanmasını bilene aslında çok faydalı ama kullanmasını bilmiyene’de bir o kadar tehlikeli.
Örneğin çoğu seslichat sitesi birbirine blog acarak sanal rekabet elde etme derdinde bu şekilde yayın yapan arkadaşlarada burdan sesleniyorum tehlikeli isler bunlar:D
Niye tehlikeli diye sorarsınız Google artık eski google değil Google’ye yeni gelen panda sistemi sizi spam site olarak görüp sandbox’a yolluyabilir veya -60 cezasina çarptırılabilirsiniz .
Şimdilik bu kadar umarım yardımcı olabilişimdir.

Hakkında UkaLa

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>