Son Haberler
Anasayfa / Genel / Taksim Meydanı Canlı Yayın İzle Halk Tv Canlı İzle Ulusal Kanal

Taksim Meydanı Canlı Yayın İzle Halk Tv Canlı İzle Ulusal Kanal

İstanbul’daki Taksim Dayanışması’nın çağrısı ile bir araya gelen yurttaşlar Taksim Meydanı’na alınmadı. Ardından Gezi Parkı’nın kapatılmasıyla meydandaki basın mensuplarının da görüntü almalarını engelleyerek dışarı çıkartıldı. Yurttaşlar Taksim’de Galatasaray ve Tünel Meydan’larında toplanmaya başladı.

19:00 – Polis İstikal Caddesi girişinde müdahale etti.

19:07 – Polis biber gazı ile müdahaleye başladı

Ulusal Kanal Canlı Taksimden yayın

İstanbul’da Hatay’da ölen Ahmet Atakan’ı anmak için Taksim’e çıkmak isteyen gruplara polis müdahale etti. Tarlabaşı’nda toplanan gruba polis biber gazıyla müdahale etti.

Sıraselviler’de de gazlı müdahale yaşandı. Dağılan grup daha sonra Galatasaray Lisesi’nin önünde toplandı ve yürüyüye geçti. İstiklal Caddesi’nde yürüyen grupta BDP’li Sırrı Süreyya Önder de bulunuyor.

TAKSİM’DE ANMA ÇAĞRISI

Taksim Dayanışması üyelerinden Tayfun Kahraman “Hatay’da yaşananların ardından bu sabah acil toplantı yaptık. Ahmet Atakan’ı anmak ve polis şiddetini protesto etmek için karanfillerle Taksim’de buluşacağız. Daha sonra basın açıklaması yapacağız” dedi. Öte yandan sivil toplum kuruluşları bir çok ilde Ahmet Atakan için yürüyüşler düzenleme çağrılarında bulundu. Facebook ve Twitter’dan da Taksim Meydanı’ndaki anma töreni için duyurular yapılıyor.

Hakkında UkaLa

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>