Son Haberler
Anasayfa / Türkiye / 11 Aralık Çarşamba 2013 Kar Tatili Olan İLLER 11.12.2013

11 Aralık Çarşamba 2013 Kar Tatili Olan İLLER 11.12.2013

BOLU Dağı’nda yoğun kar yağışı etkili oluyor. Karayolları ekipleri kar küreme ve tuzlama çalışması yaparak yolu ulaşıma açık tutarken, kar yağışı nedeniyle araçlar yavaş ilerlemek zorunda kaldı.

Bolu’da gece saatlerinde başlayan kar yağışı etkili oluyor. Yoğun kar yağışı nedeniyle Bolu Dağı’nda yeşil alanlarda kar kalınlığı 40 santime, şehir merkezinde 15 santime ulaştı. Karayolları ekipleri kar yağışı ile birlikte alarma geçerek, Bolu Dağı’nın TEM Otoyolu ve D-100 Karayolu geçişleri, Bolu ile İstanbul arasındaki TEM ve D-100 Karayolu’nda kar küreme ve tuzlama çalışması yaptı. Yol ulaşıma açık tutulurken, kar yağışı nedeniyle sürücüler araçlarıyla yavaş ilerlemek zorunda kaldı. Araçların kayması sonucu maddi hasarlı kazalar meydana geldi.

BOLU, RİZE VE KARABÜK’TE EĞİTİME KAR TATİLİ

Dün okulların tatil olduğu Bolu’da yoğun kar yağışı nedeniyle bugün de il genelinde tüm okullar bir gün süreyle tatil edildi. Dün okulların il genelinde tatil edildiği Karabük’te ise bugün Safranbolu ve Ovacık ilçelerinde eğitime bir süreyle ara verildi. Rize’de de etkili kar yağışı nedeniyle Hemşin ilçesinin tamamında, Ardeşen ilçesinde köy okulları ve taşımalı eğitim yapılan okullarda eğitime bugün ara verildi.

AKKUŞ’TA OKULLARA 3 GÜN KAR TATİLİ

Ordu’nun Akkuş İlçesi’nde yoğun kar yağışı nedeniyle Yatılı bölge ilköğretim Okulu (YİBO) hariç tüm okullar bugün dahil 3 gün tatil edildi.

Yarın İstanbul’da okullar tatil mi, kar tatili ilan edilen iller

Vali Mutlu, “Kar haberi gelince peşinden ‘okullar tatil olur mu?’ beklentisi içerisine girmemek lazım. Önce güzel güzel bol bol bir kar yağsın ondan sonra bakarız. Eğitim öğretimi engelleyecek düzeyde kar yağışı varsa elbette gereğini o vakit düşünürüz.” dedi.

Hakkında UkaLa

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>