Son Haberler
Anasayfa / Türkiye / 17 yaşındaki Dilan Alp’ın kafasına gaz bombası

17 yaşındaki Dilan Alp’ın kafasına gaz bombası

dilan-alp-kimdirYenibosna Çoban Çeşme Lisesi son sınıf öğrencisi Dilan Alp, arkadaşları ve yengesi ile Tarlabaşı’ndan Taksim’e çıkmaya çalışırken başına gelen gaz bombası ile ağır yaralandı.

İstanbul’da polisin 1 Mayıs müdahalesi sonucunda ağır yaralanalar oldu. Bunlardan biri de Tarlabaşı’ndan Taksim’e çıkmaya çalışan lise son sınıf öğrencisi Dilan Alp’ti. Alp, polisin müdahalesinden kaçarken, yakın mesafeden başına isabet eden gaz bombası ile yaralandı. Kafatası kırılan Alp, Taksim İlkyardım Hastanesi’de ameliyat edildi. Hayati tehlikesi süren Alp’in işsiz tekstil işçisi babası Ali Alp, “Kızımın ikinci 1 Mayıs’ıydı. Daha 17 yaşında 1 Mayıs’ı da gaz bombasını da bilmez” dedi.

Yenibosna Çoban Çeşme Lisesi’nde son sınıf öğrencisi olan 17 yaşındaki Dilan Alp, Tarlabaşı’nda dokuz arkadaşıyla birlikte Taksim’e çıkmaya çalışırken polis müdahale etti. İddialara göre arkadaşları bir evin içine sığındılar. Apartmanın kapısının önünde Dilan yakın mesafeden atılan gaz bombası ile yaralandı. Arkadaşları Dilan’ı içeriye çekti. Dilan’la aynı evde bulunan 9 genç gözaltına alındı . Avukat Umut Alkaç’ın verdiği bilgiye göre polis içerdeki ev sahiplerini çıkarıp eve girdi ve oda içerisinde gençlerin üzerine biber gazı sıktı. Gençlerden birinin iki ayağına, diğerinin bir ayağına fişek isabet etti. Hastaneye götürülmeyen gençler doğrudan gözaltına alındı.

BABA ALİ ALP: KIZIM DAHA 17 YAŞINDA 1 MAYIS’I DA GAZ BOMBASINI DA BİLMEZ
Dilan Alp’in babası Ali Alp bu yıl ikinci kez 1 Mayıs’a katılan kızı Tarlabaşı’ndayken kendisinin Beşiktaş ’ta kortejde olduğunu söyledi. Polisin yoğun gazlı müdahalesine uğradığını söyleyen ve HEY Tekstil’de çalışırken işsiz kalan baba Alp, kızının yaşadıklarını ise şöyle anlattı: “Kızıma ‘çok sert müdahale oluyor istersen eve git’ dedim. Dilan’ı her 10 dakikada bir arayıp bilgi alıyordum. Bize yoğun gaz atıldı ve ben eve döndüm. Kızımın telefonunu aradığımda uzun süre açmadı. Sonra arkadaşları haber verince hastaneye geldim. Kızım daha 17 yaşında. 1 Mayıs’ı da gaz bombasını da bilmez. Üstesinden gelemez. Üstelik çok sert müdahale ettiler. Geçen senelerden daha fazla gaz sıktılar. Ben bu kadarını beklemiyordum. Kızıma da yakın mesfaden kapının ağzında ateş etmişler.”

İstanbul Tabip Odası’ndan Feryal Kaya, Alp’in durumu ile ilgili doktorundan bilgi aldı. Polisin müdahalesi sonucu ağır yaralanan Alp’in kafa taban kemiği ve temporal bölgesinde kırığı olduğunu, Taksim İlkyardım Hastanesi’nde beyin cerrahisinde ameliyata alındı bilgisini verdi. Ameliyattan çıkan Alp’in hayatı tehlikesi sürüyor.

Hakkında UkaLa

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>