Son Haberler
Anasayfa / Genel / Adıyaman Newroz’u 20 Mart 2013

Adıyaman Newroz’u 20 Mart 2013

Adıyaman‘da Yaklaşık 2 Bin Kişinin Katıldığı Nevruz Kutlamalarında PKK ve Öcalan Lehine Sloganlar Atıldı.

ADIYAMAN‘da yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı Nevruz kutlamalarında PKK ve Öcalan lehine sloganlar atıldı. Kalabalık Kürtçe müzik eşliğinde halaylar çekerken, kutlamanın yapıldığı alanın yanındaki parkta ise polisler top ve çikolata dağıttığı çocuklarla futbol maçı yaptı.

Adıyaman‘da Emek ve Demokrasi Platformu’nun organize ettiği Nevruz kutlamaları Yeni Mahalle’deki boş alanda gerçekleştirildi. Yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı kutlamalara gelenler, girişte oluşturulan kontrol noktasında polisler tarafından yapılan üst aramalarının ardından alana alındı. Nevruz kutlamalarına gelen ve çatışmalarda öldürülen teröristlerin fotoğrafları ile alana girmelerine izin verilmemesi kısa süreli gerginliğe yol açtı. Polislerin izin vermemesine rağmen ellerindeki posterler ile alana girmek isteyen grubun gerginliği, tertip komitesinin araya girmesi ile büyümeden önlendi. Öğle saatlerinde başlayan kutlamalarda, Kürtçe müzik eşliğinde halay çeken kalabalıkta bulunanlar, zaman zaman PKK ve elebaşı lehine sloganlar attı. Yakılan Nevruz ateşinin etrafında halay çekip üzerinden atlayan kalabalığa, tertip komitesi üyeleri ile BDP yöneticileri de kısa konuşmalar yaptı.

POLİSLER ÇOCUKLARLA MAÇ YAPTI

Adıyaman’da yapılan Nevruz kutlamalarında ise, polis etkinliğin yapıldığı alan yanında bulunan parkta çocuklara futbol topu ve çikolata dağıtıp birlikte maç yaptı. Çevik kuvvet polislerinin dağıttığı topları alan ve mutlu oldukları gözlenen çocuklar daha sonra takım kurarak güvenlik güçleri ile maç yaptı. Renkli görüntülerin yaşandığı karşılaşmayı kazanan çocuklara daha sonra ödül olarak çikolata dağıtıldı. Oldukça eğlenen ve maç yapmanın keyifli olduğunu söyleyen çocuklar daha sonra polisler ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

GÖRÜNTÜ LİSTESİ

———————————–

– Polisin çocuklara top ve çikolata dağıtması

– Çocuklar ile polislerin maç yapması

– Maç sırasında oluşan renkli görüntüler

– Çocuklar ile polislerin fotoğraf çektirmesi

– Nevruz alanı

– Alana gelenlerin taşıdığı posterler

– Girişte yaşanan kısa süreli gergnilik

– Kutlamalara katılanlar

– Genel ve detay görüntüler

Hakkında UkaLa

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>