Son Haberler
Anasayfa / Diziler / Behzat Ç Neden Final Yaptı?

Behzat Ç Neden Final Yaptı?

Televizyon dizileri arasında “söylenmeyenleri söyleyen dizi” olarak kabul edilen ve RTÜK ile AKP’yi rahatsız eden Behzat Ç., dün gece sona erdi.

Televizyonda gösterilen diziler arasındafarklılığıyla ve hükümetin politikalarınadönük eleştirel tavrıyla, sık sık tartışılan ve izleyicileri tarafından baş köşeye oturtulan Behzat Ç., dün gece yayımlanan son bölümüyle veda etti.

Hükümete dönük eleştirileri, izleyiciler tarafından takdirle karşılanan, buna karşın AKP iktidarının baskılarına yol açan dizihakkında birçok kez para cezası kesilmişti. Dizinin planlanandan erken bitirilmesi ve zaman zaman yayınına ara verilmesi de AKP’nin yapımcıya ve kanala baskı yapıyor olmasına bağlanmıştı.

‘Eyvallahsız gidiyoruz’
Dizinin senaristi Ercan Mehmet Erdem ile Behzat Ç. karakterinin yaratıcısı Emrah Serbes, “Kimseye eyvallah demeden geldik eyvallah demeden gidiyoruz” derken, dizinin son bölümünü Ankara’da yüzlerce kişi Sakarya Meydanı’ndaki dev ekrandan seyretti.

Kaynak; http://haber.sol.org.tr/medya/behzat-c-bitti-haberi-73199

Hakkında UkaLa

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>