Son Haberler
Anasayfa / Televizyon / Diyarbakır Nevruzu Canlı Yayın izle 21 Mar 2013 Amed Newroz

Diyarbakır Nevruzu Canlı Yayın izle 21 Mar 2013 Amed Newroz

42’si il merkezi olmak üzere toplam 130 yerde yapılan kutlamaların ardından bugün gözler Diyarbakır’da… Kentte yapılacak Nevruz kutlamalarının finali, çözüm süreci ve İmralı görüşmeleri nedeniyle farklı bir anlam da ifade ediyor.

ÖCALAN’IN MESAJI OKUNACAK
Nevruz Bayramı, bu yıl farklı bir anlam ifade ediyor. Bayram, hem resmi izinle kutlanacak hem de Öcalan’ın çözüm sürecine ilişkin mesajı okunacak. BDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, mesajı iki milletvekilinin Türkçe ve Kürtçe okuyacağını duyurdu. İmralı’dan gelen mesajı, Diyarbakır’da Pervin Buldan ile Sırrı Süreyya Önder okuyacak.

Diyarbakır’da kutlamalara yönelik hazırlıklar tamamlandı. Bağlar ilçesindeki Nevruz Parkı’nda dev bir sahne ve protokol için özel stant hazırlandı. Alanın dört bir tarafına dev hoparlörler yerleştirildi. Alanın zemini sarı, kırmızı, yeşil ve maviye boyandı. Nevruz Parkı kapılarını saat 06.00’da açtı. Resmi kutlamalar ise saat 10.00’da başladı. Parkın ortasına da dev bir meşale kuruldu.
SONY DSC

Hakkında UkaLa

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>