Son Haberler
Anasayfa / Genel / Eskişehir’de Gezi Eylemlerinde Ölen Ali İsmail Korkmaz Kimdir

Eskişehir’de Gezi Eylemlerinde Ölen Ali İsmail Korkmaz Kimdir

Ali İsmail Korkmaz kimdirEskişehir’de ” Gezi Parkı ” protestoları sonrası kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişilerce darp edilen ve kaldırıldığı Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesi Hastanesinde bu sabah hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz’ın cenazesi, memleketi Hatay ‘a gönderildi.

Ali İsmail Korkmaz için ESOGÜ Tıp Fakültesi önünde, ailesi ve arkadaşları tarafından tören düzenlendi.

Törende, Ali İsmail Korkmaz’ın üniversite cübbesi konulan tabutuna, kırmızı karanfiller atıldı. Annesi ve abisinin sarılarak gözyaşı döktüğü törene, CHP Eskişehir Milletvekili Kazım Kurt, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve yakınları katıldı.

Korkmaz’ın tabutu, kampüsün dışına kadar omuzlarda taşınarak cenaze aracına konuldu. Törene katılan gruplar, cenaze aracını slogan atarak Atatürk Bulvarı’na kadar takip etti.

Korkmaz’ın avukat ağabeyi Gürkan Korkmaz, bir konuşma yaparak gruba teşekkür etti. Korkmaz’ın cenazesi daha sonra memleketi Hatay’a götürülmek üzere yola çıktı.

Hakkında UkaLa

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>